از ایرادات در پباده سازی وب سایت

سه شنبه 21 شهريور 1396
Array
نسرین معین
44: تعداد بازدید

از ایرادات در پباده سازی وب سایت
در این مقاله با انگیزه احترام به استفاده کننده و تبیین این مقاله که وب سایت پباده سازی شدطراحی سایت در مشهد
استفاده کننده می بایست ساخته شود و راحتی و احترام به وی در حیث گرفته شود , سعی در آن است که به مشکلات فاحش و کسالت توشه در پباده سازی تارنما که منجر بی علایقی یوزرها و سراگردانی آن ها در هنگام بازدید تارنما شما , اشاره نماییم و بگوییم این مشکلات می‌تواند وفاداری ویزیتور را نسبت به تارنما شما از بین برده و ماندگاری تارنما شما‌را در ذهن وی کم کند .
1 - استفاده از فونت کوچک

هیچ گاه از فونت های کوچک در پباده سازی استفاده نکنید . یک کدام از خواص های تارنما های نو داشتن متن ها با فونت های درشت و هم داشتن منوهای درشت است . اساسا نسل نو وبسایت ها به جهت درشتی و وضوح سوق یافته اند و یک کدام از خصوصیت های آنان , داشتن خودکار های درشت برای نوشته , منوها و تیترها می‌باشد .
2 - امکان تغییر تحول سایز مداد یا این که فونت

قرار دادن قابلیت و امکان تغییر‌و تحول سایز فونت و یا این که تغییر و تحول دسته خودکار یک کدام از امکان هایی است که احترام شما‌را به استفاده کننده نشان میدهد . امکان تغییر تحول سایز فونت را در پباده سازی وب سایت , برای افرادی که مایل به درشت شدن متن ها میباشند قرار میدهند . یوزرها پیر , افرادی که چشمان دوچندان ضعیف دارا هستند , و اشخاصی که مایلند نوشته و محتوا را با مداد درشت بخوانند میتوانند از این امکان به خیر استفاده و سود جویند .
3 - استفاده از آوا در دور‌نما

از آهنگ دورنما هیچ زمان استفاده نکنید . بخش اعظمی از یوزرها از این فعالیت راضی نیستند و بازدید وب سایت شما برایشان کیفر آور خواهد شد . پباده سازی وبسایت شما بایستی به نحوی باشد که حیث همگی دسته ذوق ای را جلب کند . قرار دادن آهنگ در دور نما یکی مواقعی است که حیث توده ای خاص را تامین می نماید و ممکن است ویزیتورهای تارنما شما محدود به آن‌ها خواهد شد .
4 - پباده سازی فلش های مضاعف

هدر تارنما را تمام فلش پباده سازی نکنید . چون گهگاه در بعضی سیستم ها که برنامه فلش نصب نیست هدر بارگذاری نمی‌شود . هدرسایت , از مهم‌ترین قسمت های وبسایت است و نمایش داده نشدن آن به استفاده کننده , ضربه بخش اعظمی به وبسایت وارد می نماید . علاوه برای این‌که هدر تارنما خویش را نباید فلش پباده سازی فرمایید , کل محتوای و طراحی صفحه وب سایت را هم فلش پباده سازی نکنید . استفاده از وب سایت های تمام فلش ضمن این‌که سرعت تارنما را ذیل می‌آورد , شاید به دلیل نصب نبودن فلش در بعضی سیستم به وسیله بعضا یوزرها نمایش داده نشود . تا آنجا که قابلیت داراست فلش را کم و محدود و در جایی که در‌حالتی که بارگذاری نشود ضربه ای به محتوا ودیزاین اساسی شما وارد نکند , قرار دهید .
5 - استفاده از پوشه های PDF

استفاده از پوشه های PDF برای نمایش در وبسایت چندان رضایت بخش نیست . یوزرها از دیدن پوشه های PDF در صفحه های اینترنت چندان دل خوشی ندارند . این فولدر ها , سایز بزرگی دارا‌هستند و برای دیدن تمام برگه می بایست اسکرول کرد و همینطور سوای داشتن برنامه PDF Reader , استفاده کننده حاذق به تلاوت آن نیست .
6 - ارزیابی نکردن در مرورگرهای متعدد

تارنما خویش را در مرورگرهای متعدد محاسبه و آزمون نمایید . نیمی از ایرانیان هنوز از مرورگر وب اکسپلولر نسخه 7 و 6 استفاده می نمایند و در حالتی‌که صفحه های پباده سازی شده شما در‌این مرورگرها به خیر نمایش داده نشوند , شما نیمی از ویزیتورهای خویش را از دست خواهید اعطا کرد . برای آزمایش صفحه ها خویش در مرورگر IE با نسخه متفاوت میتوانید از IE tester استفاده فرمایید .
7 - تغییر تحول ندادن رنگ پیوند هایی که تا قبل از این بازدید شده

رنگ پیوند های بازدید شده خویش را تغییر و تحول دهید . طوری لینک و پیوند های خویش را پباده سازی نمائید که هنگامی یکی‌از آن‌ها بوسیله کاربری کلیک می گردد , رنگ آن تغییر‌و تحول یابد تا استفاده کننده مطمئن شود کدام پیوند ها را چشم است و کدام ها را هنوز ندیده است . این فعالیت , از غلط پرت کردن کاربرجلوگیری می‌کند و وی ناچار به سپری کردن وقت برای این نیست که ببیند کدام لینک و پیوند ( به عنوان مثال پیوند کدام مقاله ) را پیش از این چشم است و کدام را ندیده است .
8 - استفاده از فونت های یکنواخت

از فونت های مختلف برای تنوع دیده استفاده کننده استفاده فرمایید . فونت یکسان , دیده را آزار و خسته می نماید . همت نمایید چه بسا در صورتی از یک جور فونت استفاده می‌کنید , سایز آن را تغییر‌و تحول دهید تا از خستگی دیده ویزیتور جلوگیری کند .
9 - استفاده از رنگ مشکی و دیده آزار در دور‌نما

از دورنما با رنگ های مضاعف تیره مانند مشکی اجتناب فرمایید . چون این رنگ در فروغ شب و نورکم , دیده را اذیت می نماید و استفاده کننده مایل نخواهد بود مجدد وبسایت شمارا ویزیت کند .
10 - استفاده از ALT و TITLE

برای عکس ها حتما از تگ Alt استفاده نمایید چون در صورتیکه عکس شما به هر عاملی بار گذاری نشد , لاقل نوشته درون تگ برای ویزیتور نمایش داده شود . استفاده از تایتل های متفاوت هم نشاندهنده تنوع محتوای تارنما شماست و نیز برای یوزرها و نیز برای موتورهای کاوش دارنده بها میباشد . استفاده نکردن از آن ها نوعی نقص در کدنویسی پباده سازی شما است .
11 - وجود خطای 404

یوزرها از این که لینکی در تارنما شمارا کلیک نمایند و با خطای 404 مواجه شوند , آزرده می گردند . عملکرد نمایید تا زمانی ورقه ای را بی نقص پباده سازی نکرده اید و آنرا آپلود نکرده اید از پیوند آن کاغذ در باطن تارنما خویش استفاده نکنید . یوزرها اهل ایران فراوان اصلی میباشند و با دیدن چنین صفحاتی اعتماد خویش را نسبت به وبسایت شما از دست می دهند و از اعتبار شما هم کاسته می گردد .
12 - استفاده نکردن از نوشته های تو در تو

می بایست بدانید استفاده کننده اینترنتی , یک خواننده کتاب نیست . وی دوست ندارد با ورقه اینترنت سایتی که مشاهده می‌کند , به عبارتی رفتاری شده باشد که با یک کتاب یا این که یک مقاله در یک نشریه احتمالا شود . وی دوست دارااست برگه اینترنت دارنده جذابیت ها و خلاقیت هایی باشد که ممکن در نوشته های طولانی و پشت سر هم یک کتاب نتوان به آن ها دست یافت . براین اساس خوبتر ترفند گذاشتن لینک و پیوند ادامه مقاله برای نوشته های طولانی , یا این که ترفند استفاده از زیر تیترها , برای منقطع شدن موضوعات یک نوشته از یکدیگر و چیزهایی مشابه این در وب سایت خویش تعبیه نمائید تا استفاده کننده حس کسالت از تلاوت یک نوشته طولانی را ننماید .

ترفندهای استفاده از نوشته های تو در تو :
استفاده از تیتر های فرعی یا این که به عبارتی subhead ها برای نوشته خویش
استفاده از لیست ارجاعات
استفاده از کلیدواژه های های لایت شده
استفاده از پاراگراف های کوچک
استفاده از هرم معکوس در تهیه مطالب
استفاده از نوشتار و نگارش معمولی در متن‌ها
13 - استفاده از اطلاع رسانی ها

استفاده از هر چیزی که مشابه تبلیغات در کاغذ اینترنت می‌ماند یوزرها را آزار می دهد . یوزرها و ویزیتورها نظیر تماشاچی های تلویزیون از اطلاع رسانی های تلویزیونی بیزارند . آن ها از هر تصویر متحرک یا این که به عبارتی فلش و یا این که هر چیزی که مضمون‌ اطلاع رسانی تبلیغاتی را دهد , بیزارند و اجتناب می کنند . یوزرها متاسفانه همینطور از هر نوشته و المان بجایی که مشابه یک اطلاع رسانی پباده سازی شده‌است , سوای تلاوت و یا این که دیدن یا این که اطمینان حاصل کردن از این‌که این المان فرمهای متداول اطلاع رسانی است یا این که یک مقاله موثر , اجتناب می‌نمایند . بدین ترتیب درصورتی که نوشته یا این که المانی که شما پباده سازی نموده اید البته مشابه اطلاع رسانی است , هر چقدر نیز کارساز باشد استفاده کننده از جزئیات آن باخبر نمیگردند و زحمات شما به هدر خواهد رفت . براین اساس بهترآنست از پباده سازی های شبیه یک اطلاع رسانی اجتناب نمود .

اعم از پباده سازی های که بنظر اطلاع رسانی همگانی تبلیغاتی می‌رسد و برای استفاده کننده جذابیتی ندارد میتوان به موردها زیر اشاره کرد :
استفاده از بنرهای چشمک زن : بدین معنا که استفاده کننده چشمان خویش را فیکس یک بنر چشمک زن نمی‌کند چون تجربه به وی اثبات کرده این یک اطلاع رسانی است .
استفاده از برنامه خردسالان هایی که نا مرتب و پلوغ است چون این هم به تجربه به استفاده کننده ثابت گشته با یک اگهی روبروست .
استفاده pop - up یا این که منوهای جهنده و حیاتی چون پیشین از آنکه این منوها بی نقص بارگذاری شوند بوسیله استفاده کننده بسته میگردند .
14 - گشوده شدن هر ورقه در پنجره نو

بهتراست لینک و پیوند هایتان در پنجره تازه گشوده نگردد . ضروری نیست اسکرین یا این که مانیتور استفاده کننده تارنما خویش را آکنده از پنجره های گشوده شده بگردانید و استفاده کننده هنگام استفاده نداند کدام پنجره را او‌را به عقب می برد و در درحال حاضر ویزیت کدام پنجره بود! جمعی از طراحان سایتها بدلیل این‌که تصور مینماید در‌حالتی که پیوند را در پنجره تازه بگشایند بنابراین پنجره وب سایت خودشان از دست نرود و در ورقه باقی خواهد ماند , ترجیح میدهند از این موقعیت در پباده سازی خویش استفاده کنند . ولی از آنجاییکه یک طراح عالی در پباده سازی وبسایت خویش , راحتی استفاده کننده را مدنظر قرار می‌دهد پس خوب تر است لینک و پیوند در به عبارتی پنجره گشوده گردند تا موجبات سرگردانی ویزیتور را مهیا نگرداند .
15 - آسانی بیش تر از توقع

بعضی وقتها هنگامی کلیه چیز بی آلایش و یکنواخت و راحت است شکیبایی انسان سرمیرود . مواظب باشید احترام به استفاده کننده تا آنجا در پباده سازی یک وب سایت پیش نرود که استفاده کننده دیگر اضطراری نباشد چه بسا مغز خویش را برای بازکردن یک پیوند هم , کاربیندازد! یوزرها اینترنتی


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbare-nezame-mohandesi است. | طراح قالب: آوازک