همایش تقدیر از چهره‌های به یاد ماندنی وزارت رویکرد و شهرسازی

جمعه 6 مرداد 1396
Array
نسرین معین
454: تعداد بازدید

آزمون نظام مهندسی
همایش تقدیر از چهره‌های به یادماندنی وزارت راه و روش و شهرسازی ( جایزه دادمان ) بعد از ظهر چهارشنبه با حضور و سخنرانی مسئولان وزارت منش و شهرسازی , راس متخصصان خط مش و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران , اداره نظام‌مهندسی ساختمان استان تهران و عده ای از مدیران و فعالان میدان راه و روش و شهرسازی در تالار اجلاس سران برگزار شد .
عباس آخوندی وزیر شیوه و شهرسازی با حضور در مراسم افتتاحیه این همایش به‌عنوان سخنران ضمن ابلاغ این مسئله که کشور ایران میدان سرویس ها مهندسی است , اذعان کرد : یکی‌از مهمترین مسئولیت‌های جامعه مهندسی , مسئولیت اجتماعی است که نشان می دهد این رشته تا چه مقدار اساسی به جامعه اطراف خویش است . همایش تقدیر از چهره‌های به یاد ماندنی وزارت منش و شهرسازی ( جایزه دادمان ) هم نمود همین مسئولیت است که برگزارکنندگان آن فارغ از این‌که تعلق به مناصب مدنی داشته باشند , به شایسته ترین شیوه سپاسگذار زحمات فعالان می باشند . او به دنبال افزود : یک کدام از عوامل توسعه و گسترش مهندسی در مملکت , تأمین منابع مالی طرح‌ها به وسیله دولت بود . این در حالی است که اکنون قابلیت تأمین منابع مالی پروژه‌های زیربنایی نیست و بایستی هر چه سریع‌تر روش مهندسی برای حل این زمینه اتخاذ کنیم . برای مثال در عرش 1404 اجرای طرح جامع حمل‌ونقل مرزوبوم به 550 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داراست که تأمین این دارایی برای ما امری نا ممکن است .
وزیر رویکرد و شهرسازی با تأکید بر توسعه و گسترش بازارهای جهانی ذکر کرد : در اقتصاد جهانی تعلق به دولت کمتر شده خواهد شد و ما هم مجبوریم اقتصاد خویش را به‌سوی بازارهای بین‌المللی سوق بدهیم . براین اساس اقتصاد مرزو بوم در صورتی‌که بزرگ می شود که بتوانیم سرویس ها فنی و مهندسی خویش را در بازارهای جهانی ارائه نماییم و به‌جرئت می‌توان بیان کرد در صورتی رشته مهندسی نتواند بیرون از کشور‌ایران فعالیتی داشته باشد می بایست درین فن تجدیدنظر کرد .
او اذعان کرد : همان‌طور که در اقتصاد مقاومتی ملزم به استفاده از ظرفیت‌های داخلی هستیم , در اجرای طرح‌های زیربنایی هم بایستی به ظرفیت‌های داخلی متکی باشیم . همینطور علیرضا رهایی عضو شورای سیاست‌گذاری جایزه دادمان در مراسم افتتاحیه اظهار‌کرد : خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد کار مهندسان و اجرای طرح‌هایی در تراز مرز و بوم به سعی جامعه مهندسی هستیم که بایستی بدین فعالیت‌های با ارزش افتخار کرد .
عضو هیئت‌علمی دانش گاه مهندسی عمران دانشکده امیرکبیر اذعان کرد : تأکید مبانی اقتصاد مقاومتی استفاده از حداکثر توان داخلی است و همایش تقدیر از چهره‌های به یاد ماندنی وزارت رویه و شهرسازی که به سعی راءس متخصص ها روش و شهرسازی کشور‌ایران به سوی کار مجریان حوزه رویکرد و شهرسازی برگزار میگردد , ضمن اعتنا به اصول این اقتصاد در ادامه ساخت هدف برای فعالان صنعت است تا شاهد ارتقای جامعه باشیم .
افتخارآفرینان میدان شیوه و شهرسازی تقدیر شدند سپاس از فعالیت‌های پیشکسوتان حوزه شیوه و شهرسازی با حضور وزیر رویکرد و شهرسازی , مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس‌جمهور و محمد دامادی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ازجمله مهمترین رویدادهای این همایش بود .
در همین راستا ضمن تشکر از همسر شهید رحمان دادمان , از محمد فلامکی , محمد پارسا آذر , ابوالفضل اسلامی و جلیل شاهی به‌عنوان چهره‌های به یاد ماندنی حوزه‌های رویه و شهرسازی , ابنیه و ساختمان و شیوه و شهرسازی سپاس شد . همینطور تندیس دادمان به‌پاس سعی بی‌دریغ آتش‌نشان مملکت و گرامیداشت شهدای آتش‌نشان واقعه پلاسکو به امیرمهدیانی فرمانده عملیات آتش‌نشانی اهدا شد . قابل ذکر است اجرای موسیقی زنده و حضور هنرمندان مطرحی زیرا محمدرضا فروتن از سایر برنامه‌های جانبی همایش تقدیر از چهره‌های به یادماندنی وزارت رویکرد و شهرسازی بود .
بازسازی مجدد نمایش سورس دانلود سورس کپی


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbare-nezame-mohandesi است. | طراح قالب: آوازک