کنسل تفاهم‌نامه شهرداری با نظام مهندسی در اراک مطابق با رای دیوان خوب است

دوشنبه 20 شهريور 1396
Array
نسرین معین
56: تعداد بازدید

کنسل تفاهم‌نامه شهرداری با نظام مهندسی در اراک مطابق با رای دیوان خوب است
آزمون نظام مهندسی
جمشید زند اظهار داشت : جدیدا عده ای از مجریان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی اراک نسبت به ابطال مصوبه الزام استفاده اجرا کننده در هنگام صادر شدن پروانه ساختمانی اعتراض داشتند و ضمن تجمع برعلیه ساختمان شورای اسلامی شهر اراک خواهان رسیدگی شدند , در حالتی که که‌این تصمیم براساس رای دیوان خوب سرزمین اتخاذ شده‌است . کنسل تفاهم‌نامه شهرداری مطابق با رای دیوان خوب است


او افزود : شورای اسلامی شهر اراک دراین مورد ورود نداشته و تصمیمی نیز نگرفته , صرفا از شهر دار خواست آئین طومار ای را در این مورد بنا کردن نماید .

کنسل تفاهم‌نامه شهرداری مطابق با رای دیوان خوب است
اداره نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی

زند ابلاغ داشت : مدیران ارشد استان مرکزی اعم از نائب رئیس هماهنگی کارها عمرانی استانداری و دادستان انتظامی اداره نظام مهندسی ساختمان به صراحت اعلام کردند که برای ساخت و ساز و صادر شدن پروانه ساختمانی , مهندس اجراکننده نیاز نیست و شهرداری نیز تابع مقرارت و قوانین است .

کنسل تفاهم‌نامه شهرداری مطابق با رای دیوان خوب است
او اظهار‌کرد : شورای اسلامی شهر اراک نیز تحت عنوان نماینده مردمان به‌دنبال اجرای مقررات و خارج آوردن مردمان از بلاتکلیفی است و با دقت به‌این تصمیم , دیگر برای ساخت و ساز نیازی به مهندس اجراکننده نیست و شهرداری اراک نیز این زمینه را به واحدهای تابعه اعلام نموده است .

سخنگوی شورای اسلامی اراک تصریح کرد : در صورتی‌که نظام مهندسی ساختمان در این راستا اعتراض داراست میتواند از روش مراجع رسمی مبادرت نماید , همانگونه که گفته شد شورای اسلامی تابع ضابطه است .

زند درباره‌ی کنسل تفاهمنامه , شهرداری و اداره نظام مهندسی ساختمان نیز بیان کرد : شورای اسلامی اراک نسبت به تعرفه نظام مهندسی ساختمان که بوسیله اداره مرکزی اعلام شد , به دلیل ارتقاء حدود ۹۰درصدی ارزش , اعتراض کرد .

کنسل تفاهم‌نامه شهرداری مطابق با رای دیوان خوب است
او ادامه بخشید : برای تعدیل این تعرفه و رایزنی با هیات مدیره و مدیر اداره نظام مهندسی ساختمان اراک , از آنها دعوت شد که متأسفانه در گرد‌همایی حضور نیافتند , بدین ترتیب تفاهم طومار در میان شهرداری و نظام مهندسی ساختمان اراک کنسل شد .

سخنگوی شورای اسلامی شهر اراک ابلاغ داشت : این مسئله تحت عنوان مصوبه در شورای اسلامی شهر اراک به ثبت و به تایید فرمانداری اراک نیز رسیده است .

زند یادآور شد : براساس این مصوبه , شهرداری به طور بی واسطه متقاضی ها ساخت و ساز را به دفترها مهندسی که جواز قانونی از وزارت خط مش و شهرسازی دارا هستند سوق دهی کرده و نظام مهندسی ساختمان در زمینه آنالیز ناظر معرفی می نماید و دیگر آن روندی که شهرداری متقاضی ها را به نظام مهندسی ساختمان ارجاع می اعطا کرد , برچیده شده‌است .

سخنگوی شورای اسلامی اراک درباره‌ی گلایه اداره نظام مهندسی ساختمان و تشکیل پرونده درمقابل او , اعلام‌کرد : در صحن قانونی شورای اسلامی اراک , در باب ارتقاء ۹۰درصدی تعرفه های نظام مهندسی ساختمان صحبتی داشتم که متعاقب آن نظام مهندسی ساختمان , شکایتی درمقابل اینجانب تهیه کردند بر اساس این که مسئله را بر خلاف واقع مطرح کرده ام و موجب تشویش افکار همگانی شده ام .

کنسل تفاهم‌نامه شهرداری مطابق با رای دیوان خوب است
زند ادامه بخشید : بعداز بررسی قضیه در دادیاری قرار منع تعقیب صادر و این پرونده بسته شد البته یادآور می‌شوم در شورای اسلامی هر موضوعی که مطرح شود مستند و مستدل است و تمام جوانب قضیه , تا قبل از این مورد بررسی و تحقیق قرار می‌گیرد .


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به akhbare-nezame-mohandesi است. | طراح قالب: آوازک